Як чесно і недорого отримати талон техогляду 2011-2012? Як пройти техогляд? // Захоплююча епопея

четвер, 25 березня 2010 р.

Цей опус присвячується тим небагатьом подвижникам, які намагаються будь-що пройти технічний огляд автомобіля і всі необхідні процедури для отримання омріянного талону слідуючи букві та духові закону. Ці непересічні люди діляться на дві категорії: хронічно чесні та хронічно бідні. Особисто я відношу себе почасти до обох груп, через що вже вдруге отримав талон, як то кажуть, законним шляхом.

Якщо є на світі люди, які живуть у Луцьку і воліють отримати талон техогляду транспортного засобу не “екстерном”, а в нормальний спосіб, але при цьому не дуже добре знайомі з процедурою, то їм може стати у пригоді цей інструктаж. Пишу ці рядки тепер, більш ніж через два місяці після усіх пригод, тому деякі деталі (особливо стосовно суми деяких податків) стерлися з пам’яті.

Психіатрична лікарня

Почнемо, мабуть, з дурдому – в прямому значенні цього слова. І скажу я вам, якось воно символічно. Що як не дурдом являє собою процедура отримання документу у нашій державі? Як ще назвати усі ці “кола пекла”?.. Але тим не менше.

Нам необхідно отримати сертифікат, який засвідчує факт психічного здоров’я водія, тобто мене або вас. Для цього, якщо не задіювати своє авто, користуємося послугами маршрутки №9(а) чи №32, яка відвезе нас у славнозвісне село Липини, де й розташована не менш славнозвісна психіатрична лікарня. Пройшовши через браму, йдемо навпростець стежкою поміж ялинок.

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Поряд луцька районна лікарня.

Знаходимо корпус №4. Ідемо стежкою в самий кінець споруди.

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Корпус №4

Бачимо ось це.

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Корпус №4

Попередньо перехрестившись заходимо.

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Корпус №4. Медогляд та техогляд

Знайомимося з інформацією для відвідувачів дурдому. Графік прийому:

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Корпус №4. Медогляд та профогляд

Розуміємо, що нас не приймуть в нетверезому стані та при наявності всіляких інфекційних хвороб.

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Корпус №4. Медогляд та профогляд

Сподіваємося, що взяли з собою паспорт та військовий квиток (чи приписне свідоцтво).

Луцьк. Село Липини (Ліпіни). Психіатрична лікарня. Корпус №4. До уваги відвідувачів

Якщо все в нормі, займаємо чергу і чекаємо годину-півтори-дві… Нарешті нас радісно приймає колектив з трьох осіб у білосніжних халатах, переконуються, що ми не маньяки, а добросовісні християни, беруть з нас офіційний платіж у розмірі 13 грн. 98 коп. та віддають необхідний нам сертифікат.

Наркодиспансер

Залишивши територію лікарні, прямуємо до наркодиспансеру, що знаходиться в районі КРЗ м. Луцька. Тут ми пройдемо, так би мовити, повний медогляд.

Будучи людиною непомірно лінивою та економною, я вирішую простувати в необхідний мені пункт через липинське поле – так значно ближче. Благо, маю авто і пішки йти не доведеться. Отже гайда через поле!

З Липин на ДПЗ м. Луцьк 

Усе виглядає якось сумно і невиразно.

З Липин на ДПЗ м. Луцьк

Дорога, м’яко кажучи, жахлива. Їдучи замерзлими, розритими чужими колесами, канавами поневолі задаєшся питанням, скільки тепер коштуватиме зварка порваного глушника…

З Липин на ДПЗ м. Луцьк. Зима

Слава Богу! Вид на славетний мікрорайон КРЗ.

З Липин на ДПЗ м. Луцьк

Вже близько. За зупинкою повернемо ліворуч.

ДПЗ м. Луцьк. Державний підшипниковий завод.

Ось воно.

Мікрорайон ДПЗ м. Луцьк. Наркодиспансер

Ласкаво просимо!

Район ДПЗ м. Луцьк. Наркотичний диспансер

Хочуть налякати нас карантином. Не на тих натрапили!

Район ДПЗ м. Луцьк. Наркодиспансер

Входимо. Підходимо до віконця реєстратури і ропитуємо, мовляв, куди мені? Нас посилають куди слід.

(Скажу по секрету всьому світові, що давши заохочення в сумі 200 грн. особі, що ховається в кабінці реєстратури, можна отримати всі необхідні папери “без зайвих клопотів”. Але ні, ні і ще раз ні! Ми ж з вами твердо вирішили бути економними, чесними та протистояти корупції).

Отже, найперше ми заплатимо 27 грн. 60 коп. за сертифікат, який отримаємо пізніше, по закінченні медогляду.

Наркодиспансер. Медогляд, профогляд, техогляд. Як отримати талон техогляду?

В кабінеті №5 здаємо кров з вени. Залежно від того, в якій годині ми здали кров, нас попросять прийти по результати аналізу через певний проміжок часу, можливо навіть наступного дня.

Наркодиспансер. Медогляд, профогляд, техогляд. Як отримати талон техогляду?

Маючи у своєму розпорядженні вільний час, можемо їхати на СТО для проведення планового техогляду автомобіля або ж можемо скористатися послугами страхової компанії і виробити страховий поліс, але про це буде йтися далі. Отже, в призначений час знову приходимо в диспансер отримуємо прекрасні результати аналізу нашої крові і йдемо далі по кабінетах. В одному з них у нас на законних підставах конфіскують 60 грн., в іншому попросять дві фотокарточки та видадуть медичну довідку водія та сертифікат.

Наркодиспансер. Медогляд, профогляд, сертифікат, медична довідка. Як отримати талон техогляду?

Страхова компанія

Це, мабуть, найменш проблемний пункт в нашій історії. Мені невідомі переваги та недоліки страхових компаній, тому порадити якусь конкретну не можу. Страхування цивільно-правової відповідальності власника наземного транспортного засобу строком на один рік мені обійшлося в 186 грн. 32 коп.. Без додаткової плати (так передбачено!) працівник страхової компанії вписав у страховий поліс ім’я однієї особи, яка має право керувати моїм автомобілем. Для цього необхідно було надати наступну інформацію: П.І.П., серія та номер посвідчення водія, водійський стаж (з якого року) особи, цивільно-правова відповідальність якої має бути застрахована даним полісом. В іншому випадку для користування моїм автом цій людині потрібно було б мати окремий страховий поліс. Передбачений також варіант вироблення полісу, дія якого поширюється на будь-яку особу, що керує моїм автом, але коштує це на кілька “мазеп” більше, а ми економимо.

Технічний огляд автомобіля

Де проходити техогляд вирішуйте самі. Ось перелік можливих варіантів для мешканців м. Луцьк. Ціни за послуги, як я розумію, всюди майже однакові.

Технічний огляд автомобіля. Луцьк

Технічний огляд автомобіля. Луцьк

До речі, на вул. Трункіна не їдьте, бо контора, яка там працювала тепер по вул. Дубнівській в приміщенні автозаводу. Туди я і направив свої колеса.

Технічний огляд автомобіля. Луцьк. вул. Дубнівська, вул. Трункіна

Проїхавши КПП, звертаємо ліворуч, залишаємо авто в належному місці та йдемо всередину величезного приміщення.

Wow! Що українською значить “отакої!”

Технічний огляд автомобіля. Луцьк. вул. Дубнівська, Луцький Автозавод

Які гарненькі автобуси! А що ж тоді за металобрухт обслуговує мешканців Луцька? Чому не цей транспорт? Хм…

Технічний огляд автомобіля. Луцьк. вул. Рівненська, Луцький Автозавод

Пройшовши метрів так п’ятдесят, по ліву сторону помічаємо ось ці двері. Туди нам і дорога.

Техогляд автомобіля. Луцьк. вул. Дубнівська, Луцький Автозавод

Пред’являємо техпаспорт, страховий поліс. Нам в свою чергу пред’являють клаптик паперу з вказаними на ньому  реквізитами банку, куди слід сплатити кошти за послуги техогляду. У моєму випадку вартість послуг склала 140 грн.. Після пред’явлення квитанції про сплату необхідної суми скоріш за все нам відчинять ворота і попросять заїхати автом всередину приміщення, де й проведуть технічний огляд. Зрозуміло, що без наявності правильно укомплектованої аптечки, справного (?) вогнегасника, світловідбивного трикутника тощо, а також при несправних механізмах керування автомобілем, непрацюючих фарах та ліхтарях і т.і. успішно пройти технічний огляд та отримати необхідне свідоцтво неможливо (можливіть дати хабаря нами не розглядається). При огляді мого автомобіля було виявилено несправність лампи однієї з фар, а саме, було відсутнє ближнє світло правої фари. Оперативна поїздка на “Формулу”, галогенка за 33 грн. і проблема вирішена. По закінченні всіх належних процедур нам друкують свідоцтво про успішне проходження техогляду, що нам і було потрібно від них. (Додам лише, що ці працівники теж люди і мають свою обідню перерву, тому звертайтеся до них лише в прийомні години).

Міське відділення ДАІ

Тепер нам необхідно сплатити на користь держави транспортний збір і решту необхідних податків. Теоретично ми й самі можемо вирахувати суму усіх платежів, скориставшись даними, що наводяться на цьому листку:

Транспортний збір. Сума Податків. Талон Техогляду.

Такі відомості пропонуються увазі громадян у відділеннях ДАІ та в місцях проходження техогляду (я принаймні зустрічав).

Але хочу застерегти вас, що майже гарантовано ви не сплатите якого-небудь потрібного платежу або зробите неправильні підрахунки, і тоді доведеться йти знову до банку і сплачувати додатково.

Луцьке Міське відділення ДАІ. Місто Луцьк ГАИ ГАІ. Отримати талон техогляду

Тому не займаймося дурницями, а йдемо у міське відділення ДАІ, за адресою м. Луцьк, вул. Конякіна 14б, на консультацію до інспектора (у нас такого роду інспектори приймають громадян в трьох кабінетах).

Луцьке Міське відділення ДАІ. Місто Луцьк ГАИ ГАІ. Вул. Конякіна.

Ось останній графік прийому в кабінеті №5.

Луцьке Міське відділення ДАІ. Місто Луцьк ГАИ ГАІ. Як отримати талон техогляду

Потрапити на прийом до інспектора не завжди буває просто. Черга може бути невеликою, але завдячуючи персонажам, яких народ називає “рішалами” (по суті, посередники в корупційних схемах), до кінця робочого дня в кабінет можна і не потрапити. А іноді, дякувати Богу, черги немає взагалі. Отже, як пощастить.

Дізнавшись від інспектора про суму податку, яку необхідно сплатити, йдемо у найближче відділення банку (у Луцьку це відділення “Ощадбанку” перед естакадою, неподалік від ДАІ) і, сплативши необхідну суму та отримавши квитанцію про сплату, робимо де-небудь ксерокопії квитанції та, заодно, страхового полісу (наприклад, в мінімаркеті біля зупинки).

Нажаль, найцікавішого, а саме, точної суми податку, яку я сплатив наперед за два роки, тепер не пригадаю. Підраховуючи її зараз, отримую результат: десь близько 630 грн. за автомобіль, який зареєстрований як вантажний.

Тепер, маючи на руках:

  • квитанції та ксерокопії квитанцій
  • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (інакше кажучи, техпаспорт)
  • свідоцтво про проходження технічного огляду
  • поліс цивільної відповідальності (і, здається, ксерокопію)
  • особистий паспорт
  • посвідчення водія
  • медичну довідку водія
  • фотокарточку

сміливо йдемо на прийом до інспектора ДАІ.  Востаннє.

Талон техогляду

Ось він, наше горе і наша нагорода! Радість строком на два роки, що коштувала особисто мені близько 1060 грн. (разом із страховкою) + витрати на бензин + час і нерви. Що ж, непогано, зважаючи на те, що “добрі люди” пропонували мені талон техогляду лише по 2011 рік “екстерном” за символічну плату в сумі вісімсот з лишнім українських гривень.

Талон техогляду 2012. Талон техосмотра 2012. Технічний огляд.

Здається, все. Пишіть коментарі.

// Как пройти техосмотр и получить талон? //

6 коментарі:

Анонім сказав...

За утримання штрафмайданчика і послуги з перевірки на угон вже платити не треба?

Мистець сказав...

Щодо штрафмайданчика нічого не чув, а стосовно перевірки на угон, здається, ця послуга йде в числі додаткових і надається по запиту, тобто за бажанням власника авто.

Анонім сказав...

Тобі книжки потрібно писати!!!!!!
Було дуже весело читати!!!!!!!!!
Спасибі..

Мистець сказав...

Хе-хе. З книжками навряд чи щось получиться, а допис у блог запостити - це можна.

Анонім сказав...

Дякую за статтю. А коли зроблены фото прийому в 5 кабінеті?

Мистець сказав...

Техогляд проходив у січні 2010-го року, тому фото станом на сьогодні дещо застаріле. Але є ймовірність того, що розклад не змінівся. Є ще сусідні кабінети, де вирішують ті ж самі питання, а графік прийому може відрізнятися.

Дописати коментарПопулярні публікації